Get a site

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق مخابرات

با عنوان : تحلیل لایه فیزیکی و MAC در شبکه های ۳GPP-LTE

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

“M.Sc” سمینار برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

مهندسی مخابرات

عنوان:

تحلیل لایه فیزیکی و MAC در شبکه های ۳GPP-LTE

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه : (ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
چکیده:
بعضی از گروه های مخابراتی در ۳rd Generation partnership project) 3GPP) در جهت حرکت آهسته تر به سمت ۴G از سال ۲۰۰۴ استاندارد جدیدی را برای موبایل نسل سوم در نسخه هشتم بنام LTE، تعریف کرده اند. در واقع هدف ارائه سرویس های جدید بر اساس تکنولوژی شبکه سلولی، در همان باند فرکانسی نسل دوم و سوم است.
LTE یک تکنولوژی دسترسی جدید رادیویی در جهت بهبود UMTS است. یکی از اهداف اصلی این نسخه، ساده کردن معماری شبکه و انتقال از شبکه سوییچینگ مداری به بسته ای بر روی شبکه های تمام IP میباشد، که به منظور ساده سازی در جهت ارائه سرویس های مختلف تحت یک تکنولوژی و کاهش قیمت سرویس ها میباشد. در واقع جمع بندی تمام سرویسها تحت یک تکنولوژی، از اهداف اصلی ۳G-LTE (تکامل یافته UMTS) می باشد.
یکی از ابعاد تحلیل لایه فیزیکی و MAC، مدیریت طیف در جهت افزایش ظرفیت و کاهش تداخل است، که در این سمینار بعد از آشنایی با لایه فیزیکی و MAC، مدیریت تخصیص منابع در جهت کاهش تداخل با بهره گرفتن از استفاده مجدد فرکانسی را بررسی میکنیم.
مدیریت موثر طیف، یا مدیریت منابع رادیویی (RRM)، در حالت تک کاربره موضوعی است که در آن باید طرح مدولاسیون، ریت کد، توان انتقالی و پروتکل انتقال، بهینه شود. اما در مورد چند کاربره تخصیص منابع باید به لیست فوق افزوده شود. کاربران باید منابع موجود را به نحوی کارآمد تقسیم کنند و در عین حال باید تداخل بین کاربران حداقل شود. استفاده از روش OFDM برای تسهیم کاربران در یک سلول تحت شرایط خاص، تداخل بین کاربران را حذف میکند. اما کاربران در سلولهای مختلف ممکن است هنوز با یکدیگر تداخل داشته باشند؛ که به استراتژی تخصیص کانال وابسته است.
مقدمه:
ارگان استاندارد سازی GPP3 مستنداتی برای سیستمهای مبتنی بر UTRAN در سال ۱۹۸۹، از زمانی که شرکت GPP3 ایجاد شده است، تولید کرده اند. استاندارد از سال ۲۰۰۴ تحت ویرایش ۶ ایجاد شده است و امروزه ویرایش ۸ آن حاضر شده است، موازی با گسترش مستندات بر روی ۳G WCDMA و WCDMA و HSDPA و ELU؛ GPP3 از سال ۲۰۰۴ شروع به استانداردسازی NUTRA گسترش یافته (EUTRA) یا LTE-GPP3 کرده است، هدف LTE-GPP3 حفظ رقابت سیستم های ۳G با سایر سیستم ها، در ده سال آینده و بیشتر از آن است. LTE-GPP3 یکی از پنج استاندارد اصلی است که به عنوانG3.9 شناخته میشود که باقی استانداردها شامل:
– ۳GPP HSPA+
– ۳GPP Edge Evolution
– (۳GPP2 Ultra-Mobile Broadband (UMB
– Mobile WiMAX™ (IEEE 802.16e), which encompasses the earlier WiBro
LTE قدم بعدی در سرویس های سلولی نسل سوم است. LTE استاندارد GPP3 است که سرعتی معادل ۵۰Mbs در لینک بالا رونده و ۱۰۰Mbs در لینک پایین رونده ایجاد میکند. LTE فواید تکنیکی زیادی را برای شبکه های سلولی خواهد آورد از جمله، پهنای باند انعطاف پذیر از ۱٫۲۵Mhz تا ۲۰Mhz، که همین امر نیازمندی های بسیاری از اپراتورها را که میخواهند پهنای باند متفاوتی را تخصیص دهند، تامین میکند، همچنین این موضوع به اپراتورها اجازه میدهد که سرویس های متنوعی را متناسب با پهنای باند ارائه دهند. از LTE انتظار میرود راندمان طیف را در شبکه های G3 بهبود دهد که این امر به حامل ها اجازه حمل اطلاعات بیشتر و سرویسهای صدا با نرخ بالاتر را روی همان پهنای باند داده شده را میدهد.
تعداد صفحه : ۸۹
قیمت : 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :       

*         [email protected]

[add_to_cart id=144549]

—-

پشتیبانی سایت :       

*