پایان نامه «بررسی علل و اثرات اعتیاد و روش های ترک آن به همراه بیوگرافی ۲ تن از بیماران معتاد»

دانلود متن کامل کار تحقیقی وکالت رشته حقوق

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :

 

پیشگفتار:

به نام خداوند پاکی ها و مهربانی ها

پیش از هر چیز از استاد گرانقدر سپاسگزارم که پیشنهاد چنین تحقیقی را به ما دادند. زیرا در طی این تحقیق علاوه بر مطالب معمولی که در کتابها و بروشورهایی که در مورد اعتیاد و مضرات و دیگر مطالب مربوط به آنرا مطالعه کردم با برخورد مستقیمی که با بیماران معتاد داشتم نگرشم به این بیماران تغییر کرده. من نیز جزو افرادی بودم که به معتادان به عنوان جنایتکار می نگریستم و معتقد بودم که تنها راه علاج آنها مرگ است اما با همصحبتی با آنها به درد عمیق آنان پی بردم و فهمیدم که بیش از بیماران دیگر باید مورد حمایت و دلسوزی قرار بگیرند. به جای اینکه آنها را از خود و جامعه طرد کنیم تا آنها بیش تر و بیش تر در منجلاب فرو بروند باید دست یاری به سویشان دراز کنیم تا این بلای خانمان سوز گریبان آنها را رها کند. در این نوشته ابتدا مقدمه ای شامل تعریف اعتیاد آورده سپس به علل اصلی و دیگر دلایل اعتیاد پرداخته ام پس عوارض مختلف اعتیاد را در قالب های آسیبهای مختلف گنجانده ام پس روش های ترک اعتیاد را مطرح کرده ام و در نهایت به نکات کلیدی روانپزشکی و حمایتی که در واقع زیربنای بهبود معتادان است پرداخته ام. پس از این مطالب تقریباً مفصل و لازم به برری زندگی ۲ تن از معتادان بیمار پرداخته ام که شرح آن در ادامه خواهد آمد و آنچه از نظر خودم دلیل ابتلای آنان به این بیماری است و روش حمایت و درمان آنها را نیز خواهم آورد.

مقدمه

اعتیاد عبارت است از وابستگی به عوامل یاموادی که تکرار مصرف آنها باکم وکیف مشخص ودرزمان معین از دیدگاه معتاد ضروری می نماید . یعنی تداوم بخشیدن به مصرف مواد وعوامل مخدر درمانی عامیانه ، غیر معمول ،دور از موازین علمی ومعتاد کسی است که نیازمند ووابسته روانی جسمانی به مواد وعوامل مخدر وعادات باشد که به منظور برآوردن آن بایستی از این مواد بطور مداوم ودرفواصل مشخص استفاده کند .

افزایش سرسام آور مصرف مواد مخدر در جهان وقاچاق بین المللی ودام اعتیاد ، میلیون ها نفر جوان رابه فساد وکام مرگ می کشاند وسوداگران مرک رابه ثروت وقدرت می رساند . اعتیاد یک مسئله بزرگ بهداشتی وبلایی اجتماعی ودارای جنبه های متعدد اقتصادی ،سیاسی ،فرهنگی،روانی ،اخلاقی وحقوقی است . از اینرو آگاهی خانواده ها درباره سرانجام نکبت بار اعتیاد در پیشگیری ومهارآن کمکی موثر به شمار می آید .

 

علل پیدایش وتداوم اعتیاد

 هیچگاه نمیتوان یک دلیل واحد برای اعتیاد معرفی کرد ودر قریب باتفاق موارد بیش از یک علت موجب بیماری گشته است .

 عوامل زمینه ساز اعتیاد به سه گروه تقسیم می شوند :

  • عوامل اجتماعی : کمبود امکانات فرهنگی ،ورزشی وتفریحی ،کمبود امکانات حمایتی خدماتی ، درمانی ومشاوره ای ،توسعه صنعتی ،مهاجرت ،کمبود فرصت های شغلی ، محرومیت های اقتصادی واجتماعی ،فرهنگ وآداب وسنن خاص ، نقص قوانین مرتبط با مواد مخدر ،بازار مواد مخدر ووفور آن
  • عوامل بین فردی : خانواده ،مدرسه ،محل سکونت ،دوستان
  • عومل فردی : ژنتیک ووراثت ، نوجوانی ، صفات شخصیتی ،اختلالات روانی ،نگرش مثبت به مواد ، موقعیت های مخاطره آمیز ، تاثیر مثبت مواد بر فرد

تعداد صفحه : ۳۲

قیمت : ۸۸۰۰ تومان

بلافاصله پس از پرداخت ، لینک دانلود فایل به شما نشان داده می شود

و در ضمن فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :        ****       [email protected]

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

***  *** ***